Drugie szkolenie stacjonarne

Dnia 26 września 2017 r. odbyło się w pracowni komputerowej Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie drugie szkolenie stacjonarne dla nauczycieli w ramach kursu blended-learningowego „Nowoczesne strategie prowadzenia edukacji ekonomicznej dla uczniów kl. 7 SP i uczniów gimnazjum”.

W szkoleniu brało udział 22 nauczycieli – uczestników powyższego kursu. Podczas spotkania szczegółowo zostały omówione innowacyjne działania w zakresie edukacji ekonomicznej/finansowej uczniów kl. 7. szkoły podstawowej i gimnazjum, jakim są młodzieżowe wirtualne firmy działające w obszarze kultury w poszczególnych placówkach oświatowych biorących udział w projekcie „Tarnowski Uniwersytet Ekonomiczny Pierwszego Wieku”.

Oprócz tego poruszane były na nim zagadnienia związane z opracowaniem przez nauczycieli scenariuszy dodatkowych zajęć edukacyjnych w szkołach i zajęć pozaszkolnych w Pałacu Młodzieży. Spotkanie to było okazją do wymiany doświadczeń nauczycieli związanych z realizacją naszego projektu w placówkach oświatowych.